آخرین خبرها

تمرین سه بعدی سالیدورک – سری دوم ( Solidworks 3D exercise )

تمرین سالیدورک – تمرین نقشه کشی سه بعدی

یکی از مشکلات رایج برای یادگرفتن و گاهی یاد دادن یک نرم افزار ترسیمی، داشتن نقشه هایی آماده است. به طور قطع باید گفت که هرکسی که قصد دارد یک نرم افزار طراحی از جمله سالیدورکس را یاد بگیرد و در کار با آن مسلط شود، بایستی تمرینات زیادی انجام دهد. لذا در این بخش قصد دارم تعدادی نقشه برای شما قرار بدم تا با ترسیم آنها کار با این نرم افزارهای طراحی را بهتر و بیشتر یاد بگیرید.

تمرین سالیدورک - تمرین نقشه کشی سه بعدی

تمرین سالیدورک – تمرین نقشه کشی سه بعدی

 فضای قطعه سازی یا Part

طراحی سه بعدی در سالیدورک، از فضای ترسیم دو بعدی آغاز می‌شود و سپس با استفاده از دستوراتی که عموما با عنوان Features شناخته می‌شوند، قطعه‌ی سه بعدی را می‌سازیم. در این بخش دستورات زیاد و متنوعی وجود دارند، ولی دو مورد از آنها یعنی Extruded Boss/Base و Revolved Boss/Bass نقش بسیار پررنگی در ساخت قطعات سه بعدی ایفا می‌کنند.

تمرین سه بعدی سالیدورک – Solidworks 3D tutorial

در این قسمت ۱۱ نقشه با پسوند jpg و با اندازه‌ی بزرگ و کیفیت بالا آمده شده که می‌توانید همه‌ی آنها را به شکل یک فایل با پسوند zip دریافت نمایید. بیشتر قطعات این مجموعه با دستورات Extrude و Revolve قابل ساخت هستند.

این فایل‌ها به درد چه کسانی می‌خورد؟

با توجه به اینکه این فایل‌ها در سطح مقدماتی و متوسط هستند، به درد کسانی می‌خورد که یا تازه‌کار هستند و یا اینکه هنوز خیلی به دستورات Extrude و Revolve تسلط ندارند. ضمناً برای برخی کلاس‌های آموزشی، مدرسین یا دانشجوها نیز می‌توانند ازین فایل‌ها برای تمرین بیشتر استفاده نمایند.

لازم به ذکر است از این فایل‌ها برای تمرین در نرم‌افزارهای دیگر، مثل اتوکد، کتیا، اینونتور و … نیز می‌توان استفاده کرد.

ویژگی این تمرین‌ها چیست؟

  • کیفیت نقشه‌ها بالاست. لذا می‌توان برای انداختن روی پرده با پروژکتور یا جاهای دیگر از آنها استفاده نمود. (اندازه‌ی هر تصویر به اندازه‌ی کاغذ A3 است ولی با رزولوشن قابل قبول)
  • همه‌ی نقشه‌ها توسط اینجانب رسم شده‌اند و بعد به صورت گرافیکی ویرایش شده‌اند و فایل آنها از جای دیگری کپی برداری نشده. البته در بعضی موارد ایده ها از نقشه های موجود در اینترنت گرفته شده اند.
  • در این فایل‌ها هم تمرینات پُرکار و هم تمرینات کم کار وجود دارد ولی عموماً در سطحی بین این دو هستند.
  • این نقشه ها درواقع یک نقشه ی فنی و مهندسی نیستند بلکه صرفا تمرین برای تسلط بیشتر هستند. چراکه روش ترسیم یک نقشه ی اصولی و مهندسی بدین شکل نمی باشد.
  • پیش‌نمایش فایل ها
  • دریافت فایل نمونه
  • دریافت

این تصاویر، تصاویر خام نقشه‌ها هستند که صرفا جنبه‌ی نمایشی دارند.

 

حجم: ۱٫۴ مگابایت

اندازه: ۴۹۶۱ در ۳۵۰۸ پیکسل (A3)

 

شما می‌توانید با پرداخت هزار تومان ۱۱ فایل تمرین را در قالب یک فایل zip دریافت نمایید.

حجم: ۸٫۵۸ مگابایت

کانال تلگرام سایت سالیدکار یا سالیدورکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*