آخرین خبرها

مسترکم برای سالیدورک – Mastercam for Solidworks

مسترکم چیست ؟

مسترکم ( MasterCAM ) یک نرم افزار CAM تلقی می شود. CAM مخفف عبارت Computer Aided Manufacturing باشد. این عبارت به معنی تولید به کمک رایانه است. عموما در چنین نرم افزارهایی قطعه طراحی شده برای ساخته شدن توسط دستگاه های سی ان سی آماده سازی می شود. مَسترکَم یکی از نرم افزارهای معروف و قدرتمند در این زمینه می باشد. ساخت G-Code و ایجاد فرآیندهای ماشینکاری از وظایف اینچنین نرم افزارهایی می باشد.

افزونه ی مستر کم برای سالیدورک

سالیدورک به عنوان یک نرم افزار کامل و قوی در زمینه ی طراحی، بستر خوبی برای نرم افزارهای مختلف به شکل افزونه ( Plugin ) می باشد. علی رغم اینکه مستر کم یک نرم افزار مستقل می باشد ولی نسخه ای هم به عنوان افزونه برای سالیدورک ارائه کرده است. افزونه های سالیدورک نرم افزارهای جانبی هستن. به کمک برخی از این افزونه ها بجای استفاده از چند نرم افزار مختلف برای یک کار، همه ی کارها را داخل یک نرم افزار انجام می دهیم. با استفاده از افزونه ی مسترکم برای سالیدورک، می تواند بجای استفاده از دو نرم افزار سالیدورک و مسترکم برای ماشین کاری، همه ی کارها را داخل سالیدورک انجام داد.

مقایسه ی مسترکم با دیگر نرم افزارهای CAM

برای تعریف فرآیندهای ماشین کاری و تولید یک قطعه، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. مسترکم، آرت کم، دلکم، اسپایر و … . در صورتی که تمایل دارید در مورد این نرم افزارها بیشتر بدانید اینجا (+) کلیک کنید. از اطلاعات موجود در این صفحه می توانید برای مقایسه نرم افزارهای مختلف این حوزه استفاده کنید.

دانلود افزونه مسترکم برای سالیدورک

برای دانلود این افزونه، روی تصویر زیر کلیک کنید. همچنین برای آموزش نصب این نرم افزار می توانید از اطلاعات مندرج در صفحه ای که باز می شود کمک بگیرید. ضمنا می توانید از ویدئویی که در ادامه قرارداده ایم استفاده کنید.

دانلود مسترکم برای سالیدورک (کلیک کنید)

دانلود مسترکم برای سالیدورک (کلیک کنید)

آموزش نصب مستر کم برای سالیدورک

کانال تلگرام سایت سالیدکار یا سالیدورکر

2 نظر

  1. سلام
    فایل کتاب هندبوک انتشارات وایلی جلد یکش که در ارتباط با ساخت وتولیده رو میشه واسه دانلود بذارید؟
    هرچه گشتم پیدا نکردم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*